5 BŁĘDÓW MAKIJAŻOWYCH, KTÓRE CIĘ POSTARZAJĄ!

Sposób wykonania makijażu może odejmować Ci lat, ale może także je dodawać. Dlatego poprosiliśmy Jonasa Wramella, Dyrektora Artystycznego Oriflame, o krótką charakterystykę najczęściej popełnianych błędów makijażowych oraz wskazówki, jak je naprawić.

BŁĄD 1: TRZYMANIE SIĘ STARYCH NAWYKÓW
“Ogólnie rzecz biorąc, osoby niezadowolone ze swojego wieku próbują makijażem przywrócić sobie wygląd sprzed 10 lat, co sprawia, że wyglądają jeszcze starzej! Zamiast próbować się odmłodzić, pamiętaj, że makijaż polega na podkreślaniu urody. Nie wracaj do dawnych zwyczajów; mocna konturówka na ustach, czarne kreski na dolnej powiece czy zbytnio przerzedzone brwi dodadzą Ci lat.” 

BŁĄD 2: STOSOWANIE ŹLE DOBRANEJ BAZY POD MAKIJAŻ
“Gęste podkłady osadzą się w zmarszczkach i je uwypuklą, więc wybieraj podkłady nawilżające o lekkiej konsystencji. Nie nakładaj zbyt grubej warstwy, bo to również grozi podkreśleniem zmarszczek. Unikaj także pudrów matujących. Używaj kosmetyków o delikatnym działaniu rozświetlającym – świetlista cera będzie wyglądać młodziej niż matowa.”

BŁĄD 3:  UŻYWANIE NIEODPOWIEDNIEGO ODCIENIA RÓŻU
“Delikatnie zarumieniona cera może odmładzać, ale stosowanie niewłaściwego  odcienia różu przyniesie odwrotny efekt. Unikaj kosmetyków o brązowym zabarwieniu, bo mogą nadać twarzy matowy, pochmurny wygląd. Wybieraj odcienie brzoskwiniowe, które dodadzą ciepła i rozświetlą policzki. Wykonując makijaż u dojrzałych kobiet, zawsze wklepuję odrobinę różu w szczytowy punkt ich policzków.”

BŁĄD 4:  STOSOWANIE BŁYSZCZĄCYCH CIENI DO POWIEK 
“Stosowanie nabłyszczających lub brokatowych cieni do powiek to duży błąd. Z racji swojej pudrowej konsystencji osadzają się one w zmarszczkach i załamaniach skóry, które stają się wówczas bardziej widoczne. Takie cienie wyglądają ładnie u młodych kobiet, ale przestają się sprawdzać w miarę upływu lat. Dojrzałym paniom doradzam używanie satynowych lub matowych cieni.” 

BŁĄD 5: PRZEKONANIE, ŻE IM WIĘCEJ, TYM LEPIEJ
“Nie przesadzaj z ilością makijażu. Postaw na prostotę: używaj dobrej jakości tuszu do rzęs, nawilżającego podkładu, brzoskwiniowego różu i pomadki w naturalnym odcieniu. Nie potrzebujesz więcej, by wyglądać świeżo, naturalnie i pięknie. Upływ czasu potwierdza zasadę, że mniej znaczy lepiej.”

styczeń 2016Autor:Sanna FranklinZdjęcia:Kristin Wreyford

 Jesteś uśmiechnięta/ty, pełna/ny energii i sił witalnych? A może czujesz się źle sam, sama ze sobą? Nie usprawiedliwiaj się! Znajdź czas dla siebie, żeby przyjrzeć się temu, co robisz dla swojego samopoczucia, kondycji i wyglądu.

Napisz do mnie a dostaniesz link do rejestracji i możliwość uczestnictwa w webinarze

Chcesz korzystać z produktów Oriflame ze zniżką, polecać, zarabiać pieniądze i przy tym dobrze się bawić? Zapisz się już dziś i korzystaj ze wszystkich ofert Oriflame, zdobywaj nagrody, poznaj plan marketingowy i możliwości biznesowe.

Dlaczego Oriflame?

Mogą Państwo zwrócić dowolny zakupiony u konsultanta produkt w ciągu 10 dni od daty zakupu.

Oriflame jest członkiem Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (DSA) oraz Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA)

Kosmetyków Oriflame nie testuje się na zwierzętach.

Papier używany do produkcji naszych Katalogów pochodzi z dobrze i odpowiedzialnie zarządzanych zasobów leśnych.

Fundacja Oriflame realizuje ideę niesienia pomocy dzieciom i młodym kobietom poprzez szeroki zakres inicjatyw i projektów o charakterze edukacujnym.