Multiwitaminy dla Twojej skóry

Nasza skóra jest nieustannie wystawiona na zmieniające się warunki środowiska: zanieczyszczenia powietrza, szkodliwy wpływ słońca, stres – długo można by wymieniać. Ale możemy pomóc swojej skórze antyoksydantami i witaminami. Oto kilka, o których powinnaś wiedzieć

WITAMINA DODAJĄCA BLASKU
Witamina C (kwas askorbinowy) to silny antyoksydant chroniący skórę przed wolnymi rodnikami powstającymi pod wpływem negatywnych czynników środowiska, jak zanieczyszczenia i promieniowanie słoneczne. Stanowi skuteczny środek przeciwstarzeniowy, zwłaszcza że zwiększa wytwarzanie kolagenu i wspomaga regenerację tkanek. Wstrzymuje także produkcję tyrozynazy (enzymu obecnego w komórkach skóry, który produkuje melaninę), dlatego działa silnie rozjaśniająco, dlatego często stosuje się ją do zmniejszania hiperpigmentacji. Nieźle jak na jedną witaminę, prawda? 

Witaminę C znajdziesz w: Time Reversing SkinGenist - serum regenerującym na noc.

 

WITAMINA PRZECIW STARZENIU
Zapewne w swoich kosmetykach przeciwstarzeniowych znajdziesz witaminę A pod nazwą „retinol”.

Ten silny antyoksydant przyczepia się do komórek skóry i sprawia, że zachowują się one jak młodsze. Pomyśl o tym jak o bitwie: retinol kontra wolne rodniki. Gdy wolne rodniki powodują, że komórki skóry zachowują się jak starsze, witamina A każe tym samym komórkom zachowywać się młodziej. Efekt? Gładsza skóra. Ma to tylko jedną wadę: jeśli Twoja skóra łatwo ulega podrażnieniu, musisz wprowadzać witaminę A stopniowo. 

Witaminę A znajdziesz w: przeciwstarzeniowym kremie na dzień Love Nature Anti-Ageing.

WITAMINA, KTÓRA NAPRAWIA

Witamina E (tokoferol) to antyoksydant zmniejszający ryzyko uszkodzeń skóry pod wpływem wolnych rodników, zwłaszcza wywołanych promieniowaniem słonecznym. Pochłania energię z promieni UV, przeciwdziałając szkodliwym skutkom, takim jak tworzenie się zmarszczek. Oprócz właściwości przeciwstarzeniowych ma także działania wzmacniające barierę ochronną skóry i przeciwzapalne, dzięki czemu jest skutecznym remedium na problemy w rodzaju oparzeń słonecznych czy blizn.

Witaminę E znajdziesz w: kremie uniwersalnym Tender Care.

WITAMINA, KTÓRA ZMNIEJSZA ZACZERWIENIENIA

Witamina B3 (niacyna lub nikotynamid) zwiększa wytwarzanie ceramidów („kleju” spajającego powierzchnie komórek). Proces ten wzmacnia mechanizmy obronne skóry, utrzymując nawilżenie wewnątrz i powstrzymując szkodliwe substancje podrażniające przed wniknięciem do środka. Dzięki temu witamina B3 sprawdza się jako skuteczna substancja przeciwstarzeniowa. Ze względu na właściwości przeciwzapalne jest często stosowana w leczeniu trądziku. A ponieważ przekazuje komórkom, by wytwarzały więcej kolagenu, jest także skuteczna w zmniejszaniu czerwonych śladów po wypryskach.


Witaminy B3 szukaj w serii Essentials - nawilżającym kremie na dzień i mleczku oczyszczającym 3 w 1Jesteś uśmiechnięta/ty, pełna/ny energii i sił witalnych? A może czujesz się źle sam, sama ze sobą? Nie usprawiedliwiaj się! Znajdź czas dla siebie, żeby przyjrzeć się temu, co robisz dla swojego samopoczucia, kondycji i wyglądu.

Napisz do mnie a dostaniesz link do rejestracji i możliwość uczestnictwa w webinarze

Chcesz korzystać z produktów Oriflame ze zniżką, polecać, zarabiać pieniądze i przy tym dobrze się bawić? Zapisz się już dziś i korzystaj ze wszystkich ofert Oriflame, zdobywaj nagrody, poznaj plan marketingowy i możliwości biznesowe.

Dlaczego Oriflame?

Mogą Państwo zwrócić dowolny zakupiony u konsultanta produkt w ciągu 10 dni od daty zakupu.

Oriflame jest członkiem Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (DSA) oraz Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA)

Kosmetyków Oriflame nie testuje się na zwierzętach.

Papier używany do produkcji naszych Katalogów pochodzi z dobrze i odpowiedzialnie zarządzanych zasobów leśnych.

Fundacja Oriflame realizuje ideę niesienia pomocy dzieciom i młodym kobietom poprzez szeroki zakres inicjatyw i projektów o charakterze edukacujnym.