Jak ujędrnić wiotczejącą skórę

Według badań stopień jędrności skóry ma znaczący wpływ na postrzeganie wieku danej osoby. Zwiotczała skóra wzdłuż linii szczęki stanowi główny problem estetyczny dla kobiet między 40. a 50. rokiem życia; wkrótce dołącza do niego kolejny: utrata jędrności skóry wokół oczu i ust. Spytaliśmy dr. Alaina Mavona, dyrektora działu badań skóry, jaka pielęgnacja przynosi najlepsze efekty w niwelowaniu tych problemów.

 

DLACZEGO SKÓRA WIOTCZEJE?

U młodych ludzi komórki zwane fibroblastami wytwarzają kolagen i elastynę w ilości wystarczającej do utrzymania gładkiego, jędrnego wyglądu skóry. W miarę upływu lat uszkodzenia komórek, nasilone przez czynniki zewnętrzne, jak promieniowanie słoneczne, uniemożliwiają efektywną produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie skóra traci jędrność i zaczyna wiotczeć.

JAK MOŻNA TEMU ZARADZIĆ?
Retinol
Retinol, czy inaczej witamina A, ma liczne właściwości przeciwstarzeniowe, w tym ujędrnianie skóry. Sprawia, że jej komórki zaczynają funkcjonować tak, jakby nie były uszkodzone, dzięki czemu zachowują się „młodziej”. Jednak, jak tłumaczy dr Mavon: „U niektórych osób skóra jest zbyt wrażliwa na działanie retinolu; pojawiają się efekty uboczne w postaci zaczerwienienia i podrażnienia”.

Zabiegi nieinwazyjne 
Zabiegi nieinwazyjne cieszą się popularnością wśród osób, które chcą uzyskać spektakularne efekty bez uciekania się do operacji plastycznych. Dostępnych jest wiele metod, np. Thermage, wykonywany za pomocą urządzenia, które przepuszcza przez skórę prąd elektryczny i rozgrzewa głębsze jej warstwy, by je napiąć. Zabieg może być bolesny; dr Mavon nie jest jego zwolennikiem: „Thermage w gruncie rzeczy gotuje kolagen, więc obawiałbym się jego długoterminowego wpływu na skórę”.

AspartoLift

Udowodniono w badaniach klinicznych, że AspartoLift, pozyskany z kwasu asparaginowego, aminokwasu występującego w ziarnach, nasionach i orzechach, zwiększa elastyczność fibroblastów. „Testy in vitro potwierdzają silne przeciwstarzeniowe działanie AspartoLift. Sprawia on, że stare fibroblasty zachowują się, jakby były 20 lat młodsze” – wyjaśnia dr Mavon. AspartoLift nie ma efektów ubocznych, jakie wywołuje czasami retinol. Zaleca się stosować zawierające go kosmetyki w ramach 4- lub 5-stopniowego programu pielęgnacji, by osiągnąć maksymalne efekty. 
Kup Ultimate Lift. 

Masaże
Zabiegi spa, w tym masaże twarzy, działają na zwiotczałą skórę z różną skutecznością. Zazwyczaj wykonuje się je z użyciem maseczki; masażysta szczypie skórę wzdłuż linii szczęki. Dr Mavon uważa, że można robić to samodzielnie: „Masowanie pomaga skórze zachować elastyczność i jędrność. Ćwiczenia, które powodują naprzemiennie skurcz i rozkurcz mięśni twarzy, mogą stymulować pracę fibroblastów i zapobiegać utracie jędrności”. Dr Mavon podsuwa rozwiązanie: „Kilka minut ćwiczeń mięśni twarzy codziennie i odpowiednia pielęgnacja skóry to klucz do młodszego wyglądu!”

 

wrzesień 2015 Autor: Sophia Marinho de Lemos Zdjęcia: ShutterstockJesteś uśmiechnięta/ty, pełna/ny energii i sił witalnych? A może czujesz się źle sam, sama ze sobą? Nie usprawiedliwiaj się! Znajdź czas dla siebie, żeby przyjrzeć się temu, co robisz dla swojego samopoczucia, kondycji i wyglądu.

Napisz do mnie a dostaniesz link do rejestracji i możliwość uczestnictwa w webinarze

Chcesz korzystać z produktów Oriflame ze zniżką, polecać, zarabiać pieniądze i przy tym dobrze się bawić? Zapisz się już dziś i korzystaj ze wszystkich ofert Oriflame, zdobywaj nagrody, poznaj plan marketingowy i możliwości biznesowe.

Dlaczego Oriflame?

Mogą Państwo zwrócić dowolny zakupiony u konsultanta produkt w ciągu 10 dni od daty zakupu.

Oriflame jest członkiem Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (DSA) oraz Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA)

Kosmetyków Oriflame nie testuje się na zwierzętach.

Papier używany do produkcji naszych Katalogów pochodzi z dobrze i odpowiedzialnie zarządzanych zasobów leśnych.

Fundacja Oriflame realizuje ideę niesienia pomocy dzieciom i młodym kobietom poprzez szeroki zakres inicjatyw i projektów o charakterze edukacujnym.