Jak dbać o włosy: poradnik edytorki

Każdy ma inne włosy; odpowiednio dobrane kosmetyki i przybory do stylizacji mogą ułatwić Ci nadanie im zdrowszego i piękniejszego wyglądu. Nasza edytorka zebrała podstawowe zasady dobrej pielęgnacji włosów, byś już nigdy nie musiała zmagać się z tym problemem.

Szampon i odżywka 
"Szampon powinien pasować do typu Twoich włosów i skóry głowy. Zanim go wybierzesz, określ, jakie masz włosy – przetłuszczające się, suche, starzejące, a potem upewnij się, że wybierasz właściwy kosmetyk do ich mycia. Ja regularnie farbuję włosy, więc używam szamponu chroniącego kolor z serii HairX. Potem nakładam odżywkę, by łatwiej ułożyć fryzurę. To ważne: odżywka służy uzyskaniu pożądanego efektu końcowego, a nie oczyszczaniu. Mam kilka różnych odżywek i sięgam po nie w zależności od tego, jak chcę wystylizować włosy.”

Używam: HairX Ochronny szampon do włosów farbowanych and HairX Ochronna odżywka do włosów farbowanych

Maseczka do włosów
"Wszystkie moje znajome edytorki i blogerki mające obsesje na punkcie włosów uwielbiają maseczki. Zawierają one mnóstwo składników odżywczych, które działają na łuski włosów, regenerując je i pielęgnując. Dobierz odpowiednią do typu swoich włosów. Jeśli Twoje włosy mają skłonność do puszenia, poszukaj maseczek nawilżających - ostatnio seria – ELEO wzbogaciła się o maseczkę z olejkami różanym i arganowym. Uwielbiam maseczki na bazie naturalnych składników, takich jak mleko, olejek migdałowy, miód czy pszenica."

Mój hit: HairX Restore Therapy

"Wszystkie moje znajome edytorki i blogerki mające obsesje na punkcie włosów uwielbiają maseczki." 

Ochrona przed wysoką temperaturą
"Generalnie unikam suszarek, lokówek i prostownic – przegrzewanie włosów to bez wątpienia jedna z najgorszych krzywd, jakie można im wyrządzić. Ale jeśli nie możesz się powstrzymać, koniecznie używaj sprayu chroniącego włosy przed wysoką temperaturą, by zapobiegać ich osłabieniu.”

Potrzebujesz: termoochronny spray HairX do stylizacji bez spłukiwania

Olejek do włosów
"Generalnie unikam suszarek, lokówek i prostownic – przegrzewanie włosów to bez wątpienia jedna z najgorszych krzywd, jakie można im wyrządzić. Ale jeśli nie możesz się powstrzymać, koniecznie używaj sprayu chroniącego włosy przed wysoką temperaturą, by zapobiegać ich osłabieniu.”

Mój ulubieniec: ochronny olejek do włosów ELEO

Szczotka czy grzebień?
"Ludzie zwykle kupują ten sam rodzaj tradycyjnej szczotki i używają jej przez lata – to błąd. Przy wyborze szczotki lub grzebienia także kieruj się typem swoich włosów. Ja mam relatywnie proste włosy, więc używam szczotki do ich rozczesywania typu cushion oraz szczotki do modelowania vent. Osoby o cienkich włosach powinny używać szczotek okrągłych lub z gęstym włosiem, a posiadaczki kręconych loków – grzebieni o szerokim rozstawie zębów".

Zawsze godna polecenia szczotka do włosów


kwiecień 2016 Autor: Sophia Marinho de Lemos Zdjęcia: OriflameJesteś uśmiechnięta/ty, pełna/ny energii i sił witalnych? A może czujesz się źle sam, sama ze sobą? Nie usprawiedliwiaj się! Znajdź czas dla siebie, żeby przyjrzeć się temu, co robisz dla swojego samopoczucia, kondycji i wyglądu.

Napisz do mnie a dostaniesz link do rejestracji i możliwość uczestnictwa w webinarze

Chcesz korzystać z produktów Oriflame ze zniżką, polecać, zarabiać pieniądze i przy tym dobrze się bawić? Zapisz się już dziś i korzystaj ze wszystkich ofert Oriflame, zdobywaj nagrody, poznaj plan marketingowy i możliwości biznesowe.

Dlaczego Oriflame?

Mogą Państwo zwrócić dowolny zakupiony u konsultanta produkt w ciągu 10 dni od daty zakupu.

Oriflame jest członkiem Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (DSA) oraz Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA)

Kosmetyków Oriflame nie testuje się na zwierzętach.

Papier używany do produkcji naszych Katalogów pochodzi z dobrze i odpowiedzialnie zarządzanych zasobów leśnych.

Fundacja Oriflame realizuje ideę niesienia pomocy dzieciom i młodym kobietom poprzez szeroki zakres inicjatyw i projektów o charakterze edukacujnym.