9 wskazówek, jak mieć piękne włosy latem!

Nadeszło lato! Ale gdy my uwielbiamy słońce, pływanie w morzu i basenie, żadna z tych przyjemności nie jest korzystna dla naszych włosów. Jeśli pragniesz mieć cudowne włosy tego lata, skorzystaj z poniższych 9 wskazówek!

WSKAZÓWKA NR 1: MASECZKI
Wysuszone włosy nie wyglądają ładnie, ale latem trudno tego uniknąć. Stosuj intensywnie odżywiające maseczki, które będą chronić włosy i zapobiegać ich łamaniu się.

WSKAZÓWKA NR 2: OCHRONA PRZED UV
Nadmierne wystawienie na słońce wysusza i osłabia włosy. Nakrycie ich kapeluszem lub modnie zawiązaną apaszką ochroni je przed szkodliwym promieniowaniem UV.

WSKAZÓWKA NR 3: NAWILŻENIE
Gorące, wilgotne powietrze może powodować puszenie się włosów. Wmasowanie w ich końcówki niewielkiej ilości olejku arganowego lub kokosowego natychmiast je nawilży. Wrzuć buteleczkę do torebki, by mieć ratunek pod ręką, jeśli włosy zaczną się puszyć.

WSKAZÓWKA NR 4: PRZED PŁYWANIEM
Zanim wskoczysz do basenu lub wejdziesz do morza, zmocz włosy wodą pod prysznicem. Jeśli zaczniesz pływać z suchymi włosami, od razu wchłoną chlor i sól. Wcześniejsze ich zwilżenie temu zapobiegnie.

WSKAZÓWKA NR 5: PO PŁYWANIU
Rozczesanie włosów, które wyschły po pływaniu, może stanowić nie lada problem. Próba rozczesania splątanych pasm doprowadzi jedynie do ich połamania i utraty wielu włosów. Do torby plażowej zapakuj grzebień o szeroko rozstawionych zębach i odżywkę bez spłukiwania – nałóż ją od razu do wyjściu z wody!

WSKAZÓWKA NR 6: SPŁUKUJ
Woda morska i chlorowana wysusza i uszkadza włosy. Po pływaniu koniecznie opłucz je wodą pod prysznicem i nałóż odżywkę bez spłukiwania.

WSKAZÓWKA NR 7: MYJ
Po całym dniu na plaży lub nad basenem Twoje włosy potrzebują więcej troski niż zwykle. Umyj je regenerującym szamponem, który zmyje ewentualne substancje chemiczne, jakie osiadły na włosach. Potem nałóż odżywkę, by je nawilżyć i odbudować.

 

WSKAZÓWKA NR 8: OSTROŻNIE ZE STYLIZACJĄ
Najlepiej, by po całym dniu wystawienia na ciepło słońca włosy wyschły naturalnie, bez suszarki. Ale jeśli nie możesz obejść się bez przyrządów do stylizacji, ustaw je na niską/średnią temperaturę i zawsze stosuj spray chroniący przed gorącem. 

WSKAZÓWKA NR 9: KOLORYZACJA
Latem ogranicz agresywne zabiegi koloryzujące do minimum. Jeśli naprawdę musisz mocno rozjaśnić włosy lub zdecydowanie zmienić ich kolor, postaraj się zrobić to miesiąc – dwa miesiące wcześniej, zanim słońce zacznie mocno grzać. 

 

lipiec 2016 Autor: Sanna FranklinJesteś uśmiechnięta/ty, pełna/ny energii i sił witalnych? A może czujesz się źle sam, sama ze sobą? Nie usprawiedliwiaj się! Znajdź czas dla siebie, żeby przyjrzeć się temu, co robisz dla swojego samopoczucia, kondycji i wyglądu.

Napisz do mnie a dostaniesz link do rejestracji i możliwość uczestnictwa w webinarze

Chcesz korzystać z produktów Oriflame ze zniżką, polecać, zarabiać pieniądze i przy tym dobrze się bawić? Zapisz się już dziś i korzystaj ze wszystkich ofert Oriflame, zdobywaj nagrody, poznaj plan marketingowy i możliwości biznesowe.

Dlaczego Oriflame?

Mogą Państwo zwrócić dowolny zakupiony u konsultanta produkt w ciągu 10 dni od daty zakupu.

Oriflame jest członkiem Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (DSA) oraz Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA)

Kosmetyków Oriflame nie testuje się na zwierzętach.

Papier używany do produkcji naszych Katalogów pochodzi z dobrze i odpowiedzialnie zarządzanych zasobów leśnych.

Fundacja Oriflame realizuje ideę niesienia pomocy dzieciom i młodym kobietom poprzez szeroki zakres inicjatyw i projektów o charakterze edukacujnym.