Czy potrzebujesz multiwitamin?

Czy odżywiasz się w taki sposób, że dostarczasz swojemu organizmowi wszystkich witamin i składników mineralnych niezbędnych do zachowania zdrowia? Wiele osób musiałoby odpowiedzieć przecząco na to pytanie. Zobacz, jak multiwitaminy mogą Ci pomóc.

PO PIERWSZE, CO TO SĄ MULTIWITAMINY?
Zazwyczaj przyjmowane w formie tabletek, multiwitaminy są kompleksem witamin i składników mineralnych, które mają uzupełnić niedobory w diecie. Chociaż organizm nie wytwarza witamin, makro- i mikroelementów samodzielnie, potrzebuje ich do prawidłowego funkcjonowania. Przyjmowanie multiwitamin nie powinno zastępować zbilansowanej i zróżnicowanej diety, ale ją dopełniać. 

CZY MULTIWITAMINY POPRAWIĄ OGÓLNY STAN MOJEGO ZDROWIA?

Zdrowa dieta powinna dostarczać wielu składników odżywczych, jakich potrzebuje organizm – multiwitaminy mają ją uzupełniać. Multiwitaminy z zestawu Oriflame Wellness Pack zawierają 12 witamin i 10 pierwiastków; dobrano je starannie, by wspomagały utrzymanie dobrego stanu zdrowia.  Są wśród nich: DHA dla prawidłowej pracy mózgu, witaminy B warunkujące odpowiedni poziom energii i witamina D niezbędna do właściwego funkcjonowania układu immunologicznego. 

CZY CODZIENNE PRZYJMOWANIE MULTIWITAMIN JEST BEZPIECZNE?
Tak, zdecydowanie. Ale powinny zawierać odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych, by wspomagać Twoją dietę na co dzień – ani za dużo, ani za mało. Aby ich stosowanie było bezpieczne i korzystne dla zdrowia, trzeba przestrzegać zalecanych dawek. A jeśli nie jesteś pewna, czy dawki są odpowiednie dla Ciebie, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

CZY MULTIWITAMINY POPRAWIĄ WYGLĄD MOJEJ SKÓRY?
Multiwitaminy o dobrym składzie powinny zawierać składniki poprawiające kondycję skóry. Weźmy na przykład witaminę C; ten silny antyoksydant odgrywa zasadniczą rolę w procesie produkcji kolagenu, który wzmacnia i wygładza skórę.

CZY MULTIWITAMINY POMOGĄ MI POZBYĆ SIĘ ZMĘCZENIA?
Zmęczenie może wynikać ze stresu, obniżonego nastroju, nietolerancji pokarmowej, choroby lub braku snu. Choć multiwitaminy nie są lekiem na zmęczenie, mogą pomóc. Często zawierają takie składniki, jak żelazo, które pomaga białkom w transporcie tlenu po całym organizmie, oraz magnez niezbędny do wytwarzania energii. Multiwitaminy wspomagają także prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego, zapobiegając chorobom, które sprawiają, że odczuwasz spadek energii.

BARDZO DUŻO ĆWICZĘ; CZY NADAL POTRZEBUJĘ MULTIWITAMIN?
Multiwitaminy uzupełniają niedobory w diecie, których nie uzupełni żadna ilość ćwiczeń. A ponieważ zawierają wapń, magnez i witaminę D, które wspomagają mięśnie, mogą pomóc Twojemu organizmowi w odnowie po wysiłku fizycznym i budowaniu masy mięśniowej. Sprzyjają także utrzymaniu serca i płuc w dobrej kondycji – a bez niej nie możesz efektywnie ćwiczyć. 

 

 

lipiec 2016 Autor: Sanna Franklin Zdjęcia: Kristine Wreyford, ShutterstockJesteś uśmiechnięta/ty, pełna/ny energii i sił witalnych? A może czujesz się źle sam, sama ze sobą? Nie usprawiedliwiaj się! Znajdź czas dla siebie, żeby przyjrzeć się temu, co robisz dla swojego samopoczucia, kondycji i wyglądu.

Napisz do mnie a dostaniesz link do rejestracji i możliwość uczestnictwa w webinarze

Chcesz korzystać z produktów Oriflame ze zniżką, polecać, zarabiać pieniądze i przy tym dobrze się bawić? Zapisz się już dziś i korzystaj ze wszystkich ofert Oriflame, zdobywaj nagrody, poznaj plan marketingowy i możliwości biznesowe.

Dlaczego Oriflame?

Mogą Państwo zwrócić dowolny zakupiony u konsultanta produkt w ciągu 10 dni od daty zakupu.

Oriflame jest członkiem Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (DSA) oraz Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA)

Kosmetyków Oriflame nie testuje się na zwierzętach.

Papier używany do produkcji naszych Katalogów pochodzi z dobrze i odpowiedzialnie zarządzanych zasobów leśnych.

Fundacja Oriflame realizuje ideę niesienia pomocy dzieciom i młodym kobietom poprzez szeroki zakres inicjatyw i projektów o charakterze edukacujnym.